Loading the content... Loading depends on your connection speed!

SKUODAS (LT) ciems- NĪCA

Agrā pavasara rītā devāmies izlūkot pedējā laikā visai bieži pieminēto Bārtas upi, kas reizē kalpoja kā Kurzemes upju ekspedīcijas turpinajums. Upe jau no pirmajiem metriem pārsteidza ar savu visai raito tecējumu, kas ļāva īpaši neraizēties par maršruta izpildi laikā. Par cik maršruts sākās Lietuvā, pēc neilga mirkļa jau klāt bija Latvijas robeža, krastos sastapti daži makšķernieki, un ceļojums turpinās. Upes plūdums pavasarī tiešām joprojām priecē, un prieku sagādā arī tas, ka nav ne koku sagāzumu, ne seklu vietu, kas traucētu braucienu. Krasti visai stāvi visā upes pusmā, ar ļoti bieži sastopamiem maziem strautiņiem, upītēm. Dēļ visai nepatīkamiem laikapstakļiem, kas pavadīja visu dienu, par pirmo apmetni kalpoja tikko izveidotā apmetnes vieta pie Vārtājas upes, jāpiemin, vieta tiešām laba, un skaista, cerams, ka tāda saglabāsies arī turpmāk. Turpinot ceļu, mieru neliek doma, par visai daudzajiem kempingiem krastos, gan pamesti, gan jauni, gan elpojoši vecie. Pamatojumu gan neradām, taču priecē rosīgie cilvēki, kuri izveidojuši visai simpātisku kempingu, no nelielām guļbūves mājiņām, sakoptu vidi apkārt.

Par pēdējo naktsmītnes vietu izvēlamies veco mazbānīša tiltu, kurš noteikti kalpo par sava veida vizītkarti Bārtas upei, jo ikvienā atrodamajā upes aprakstā, bildēs, šis tilts ir pieminēts. Vērojot tiltu klātienē, nākas sev atzīt, ka nebūtu slikti tomēr, ja no bānīša vēstures paliktu nedaudz vairāk. Tuvāk Nīcai, Bārta paliek lenāka, plataka, un sākas visai biezi apdzīvoti posmi, ar neskaitāmām mājām upes krastos.

Īss rezumē: Upes apsaimniekotājiem, tūrisma organizācijām- pie mazbānīša tilta tiešām būtu interesanti, ja būtu nedaudz informācijas par šo vietu, un priecētu, ja būtu kaut viena atkritumu urna. Vieta tiešām smuka, taču informācija jāievāc pirms, vai pēc brauciena.

Viena otra māja tuvāk Nīcai atgādina kafejnīcas tik ļoti, ka dažbrīd biju gatavs kāpt laukā pagalmā, un pasūtīt pusdienas, lieliskas terases, sakopts pagalms, tiešām prieks par darbīgiem ļaudīm Bārtas krastos!

Vairāk par laivu nomu: http://www.kajaks.lv/

 

Comments are closed.