Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Makšķerēšana Bārtas upē

Mūsu Kurzemes upju ekspedīcijas dalībniece Bārta bija kompromiss laivu tūrisma braucienam ar makšķerēšanas izbraukumu. Upe ir zivju bagāta, par to pārliecinājāmies ik katrā upes līkumā, arī zinot to, ka upe plūst arī pa maz apdzīvotiem posmiem, krasti ir nostaigāti, un ik uz soļa redzamas vietas, kurās mīl sēdēt makšķernieki.

READ MORE

SKUODAS (LT) ciems- NĪCA

Agrā pavasara rītā devāmies izlūkot pedējā laikā visai bieži pieminēto Bārtas upi, kas reizē kalpoja kā Kurzemes upju ekspedīcijas turpinajums. Upe jau no pirmajiem metriem pārsteidza ar savu visai raito tecējumu, kas ļāva īpaši neraizēties par maršruta izpildi laikā. Par cik maršruts sākās Lietuvā, pēc neilga mirkļa jau klāt bija Latvijas robeža, krastos sastapti daži makšķernieki, un ceļojums turpinās.
READ MORE

Lielā talka 2015

Turpinot tradīcijas arī 2015. gadā laivu noma kajaks.lv lielās talkas ietvaros rīkoja Ulbrokas ezera sakopšanas talku. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, ar nožēlu jāsecina, situācija nav īpašī uzlabojusies.. Peldoši atkritumi meldros, ezera līcīšos ir daudz, kas liek domāt, ka cilvēku tieksmei mēslot kur pagadās, nav robežu.

READ MORE

Lielā talka 2014

Lielā talka man, kā nozares pionierim, meta izaicinājumu tajā piedalīties, jo laivas ir, iespēja tās nogādāt upmalā arī. Daži telefona zvani, un talkot gribētāji atrasti. Plkst. 9.00 no rīta ieraugot pie Stopiņu domes noliktos atkritumu maisus nodomāju, ar 3-4 pietiks, bet visai smagi kļūdījos, pēc nepilnas stundas visi maisi pilni.
READ MORE

Ogre P80

Ogres atklājums ar copes kajakiem bij salīdzinoši vienkāršs, apskatot karti. Jaunā šoseja, licenzētā posma beigas, ērta piebraukšana, tas viss spēlēja par labu, lai dotos izlūkos. Bijām vairākas reizes, vasaras beigās, rudens pusē. Upes tecējums lejup pa straumi ir mierīgs, upes dziļums pietiekošs, un kādus 2 km droši var baudīt copi, un nesaspringstot atairēt atpakaļ.
READ MORE

Laižuvas (LT) tilts- Nīgrande

Laivošanas maršruts tiem, kuri vēlas ieraudzīt neskartu un skaistu dabu, kā ari reizē pabūt Latvijas garākajā robežupē, 67km garumā starp Lietuvu un Latviju. Upe vasaras vidū visticamāk ir grūti braucama, taču pavasarī, vasarā pēc ilglaicīgiem lietiem, un rudenī ir visai tīkama un interesanta no braukšanas viedokļa, upe vietām ir dziļa ar lēnu straumi, vietam ar nelielām krācītēm.
READ MORE

Peintbola parks Jugland – Upeslejas/Līči

Interesants vienas dienas maršruts Rīgas tuvumā, gan upe, gan apkārtne šajā maršrutā ir mainīga un interesanta, redzmas gan jaukas dabas ainavas, gan sakoptas un skaistas mājas, vasaras zemais ūdens līmenis nav šķērslis lai dotos šajā braucienā. Upes plūdums ir rāms, un nopietnu šķēršļu šajā posmā nav.
READ MORE

Suntaži – Tūrkalne

Jauks un nesarežģīts divu dienu kajaku maršruts, braucams arī vasarā. Neizbēgami ir vietas, kurās laivas ir jāapnes, dēļ bebru sagāstiem kokiem, kā arī krāčainākas vietas, kuras zemā ūdens līmenī nav braucamas. Visā visumā maršruts ir gana baudāms gan no mazapdzīvotības, gan dabas un pašas upes viedokļa.
READ MORE

Mazsalaca- Staicele

Kad gribās izrauties no ikdienas ir nepieciešams kaut kas patiešām skaists un pārpilnības pilns. Tieši tāpēc laivu noma piedavā izbaudīt pašu skaistāko Salacas posmu, 2 dienu maršruta garums 40 km, bez nopietniem upē sastopamiem šķēršļiem. Daudz skaistu smilšakmens atsegumu, vairākas alas. Upes maršruts patiks arī makšķerniekiem.
READ MORE

Jaunraunas tilts- P20 autoceļa tilts

2 dienu maršruts nedaudz mežonīgākas dabas piekritējiem. Upē daudz koku sanesumu, pārkritušu koku. Taču pati upe, un tās krasti ir ļoti skaisti, redzami vairāki smilšakmens atsegumi. Maršruta beigās skatam paveras iespaidīgais dzelzceļa tilts (augstākais Baltijas valstīs).
READ MORE

P36 autoceļa tilts – Vīkšņu tilts

Pededzes upe ainaviski ir ļoti skaista, un cilvēku neskarta. Upe tek caur Pededzes upes dabas lieguma teritoriju. Galvenā dabas vērtība liegumā ir neregulētā Pededzes upe, kas lejtecē nesteidzīgi līkumo cauri līdzenumam, veidojot neskaitāmas vecupes.
READ MORE

Straupe (Brasla)- Sigulda

Divu dienu maršruts posmā no Straupes līdz Siguldai pa Braslu un Gauju. Maršruta kopējais garums ir 34km, no tiem 22Km ir peldējums pa Braslas upi. Braslas kopējais garums ir 69km, ar kopējo kritumu 68 metri.
READ MORE

Līgatne- Sigulda

Līgatne- Sigulda

Skaists un nesteidzīgs vienas dienas brauciens, sava veida Gaujas klasika. Maršruta sākumā Gauja priecē ar savu straumi, taču tuvāk Siguldai aiz Braslas ietekas Gaujā, straume palēlinās, un nedaudz jāpieairē, lai tiktu uz priekšu.
READ MORE

Gaujiena – P24 autoceļa tilts

Gaujiena – P24 autoceļa tilts

Viens no mūsu laivu nomas jaukākajiem maršrutiem, patiks tiem, kas novērtē skaistu dabu, klusumu, un cilvēku neskartas vietas! 2 dienu maršruta garums ir 56 km, nopietnu šķēršļu, apdzīvotu vietu šajā Gaujas posmā nav. Krastos daudz smilšainas pludmales, vietām upē lieli akmeņi, kā arī daudz salu, vecupju. Interesants posms ir brīdī, kad Gauja kļūst par Latvias un Igaunjas robežu, kas dod iespēju nakšņot ārpus Latvijas teritorijas.
READ MORE